אנחנו זן נכחד

אם אתה או את קוראים פוסט זה אתם כנראה זן נכחד, כן כן שני דורות מהיום לא יהיו עוד הרבה אנשים כמוך במדינה. הדמוגרפיה עושה את שלה, גם הפוליטיקה והתמיכות הכלכליות.

בזמן הקמת המדינה לפני שני דורות מרבית התושבים היהודים בארץ היו חילוניים, החרדים היו מיעוט בן אחוזים בודדים מהאוכלוסייה. האוכלוסיה הלא יהודית בארץ אגב שהייתה סביב חצי מתושבי הארץ תחת המנדט הבריטי דוללה עם גלי העלייה הגדולים לארץ של שנות החמישים לסדרי גודל של 10% מהאוכלוסייה ומאז גדלה בהתמדה עד לקצת פחות מ 20% כיום.

היכן-שהוא עוד 15 שנה לקראת שנת 2030 (הרף עין במונחים של אומה) תלמידים יהודים חילוניים יהיו 50% מתלמידי כיתה א'. זוהי שנת פרשת המים, שאר התלמידים יהיו חרדים או מוסלמים. על הנתונים הללו אין ויכוח – אנו יודעים בדיוק מה המצב הדמוגרפי היום ואלו יהיו ילדיהם של האזרחים החיים היום בישראל.  דור אחד לאחר מכן בסביבות 2060 אחוז היהודים -חילוניים בכיתה א' ירד כבר לאזור השליש. מרבית מי שקורא את הפוסט הזה אגב יזכה לחיות עד אז ויצטרך לענות לנכדיו על כמה שאלות בנושא.

האוכלוסייה הערבית במדינה שומרת על חלקה באוכלוסיה, גם "המגזר" עובר תהליכי עיור וגלובליזציה, ומספר הלידות לכל אישה יורד באופן קבוע.

הנתונים הללו אומרים הרבה דברים, הם אומרים שתוך דור עלנו לפתור את נושא גיוס החרדים לצבא, האפשרות השניה היא פשוט מעבר לצבא רובוטים טכנולוגי (שזה לא כל כך דימיוני), חיילים חילונים שינשאו בעול עבור כולם לא יהיו כאן. אפשר כמובן גם לדמיין שיהיה שלום עם שכנינו ולא נצטרך צבא – תמשיכו לדמיין.

זה גם אומר שהחרדים יצטרכו רחמנא ליצלן לפרנס עצמם, תמיכות נדיבות מכספי המיסים של שאר האוכלוסיה לא יספיקו. להלן החומרים הרשמיים של הלמ"ס.

israel_popultion

 

 

3 תגובות

 1. Mosheshy הגב

  ברור.זו הדמוגרפיה. רון לשם מציע מה לעשות.

  רון לשם כתב את הדברים לפני ההתקוממויות שהיו סביב.

  ציטוט:" בעוד כשני עשורים, מעל ל-50 אחוז מהצעירים בישראל יהיו חרדים וערבים. הערבים, תומכי התנועה האיסלאמית ברובם, כך נראה; החרדים אמנם ישתלבו במעגל העבודה, אפילו ההיי-טק יישאב אותם אליו, אך תמיכתם בדת פוליטית ובמשפט העברי כמערכת הצדק לא תשתנה. בני אדם מתרגלים לכל, וגם אנחנו נתרגל כנראה, בהדרגה, לחוקים ולפסקי הלכה, למציאות משתנה. רבים מאתנו, הציבור היצרני, הליברלי, ירימו ידיים מתוך תשישות, ויברחו מכאן. אחרים יישארו אופטימיים. או סקפטיים."

  http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1470032

 2. Mosheshy הגב

  החרד"לים גרועים מהחרדים. החרד"לים נמצאים בכל עמדות המפתח. הם רק מחכים לרגע "הנכון" מבחינתם כדי להקים את מדינת ההלכה .מבחינת החרד"לים אלה שאינם דתיים הם גויים דוברי עברית.האלוף (במיל') החרד"לי יעקוב עמידרור הסמוך לאוזנו של ראש המכשלה , חושב שהחילונים הם גויים דוברי עברית. עמידרור אמר בראיון ( 24.4.96) לעיתון: "יש הרבה חכמה בטענה שהחילונים הם לא יותר מגויים דוברי עברית.חוץ מהעברית, במה מתבטאת היהדות שלהם, החילונים? מבחינתנו, היהודים הדתיים, אתם גויים דוברי עברית ( 24.4.96)

  "החילונים הם גויים דוברי עברית"
  ד"ר דני טרופר הקים את ארגון גשר לדיאלוג חילוני-דתי לפני 36 שנה. ערב פרישתו הוא מודה כי קירוב לבבות לא היה כאן בשנים האחרונות. שני הצדדים רק הקצינו את עמדותיהם: "החילונים התרחקו לגמרי מהיהדות, והציונות הדתית נהפכה לגורם כל כך קיצוני שבכלל לא צריך להתייחס אליו"

  "
  http://www.haaretz.co.il/misc/1.1109655

השארת תגובה