למה דולנד טראמפ רע לישראל

GOP Trump 2016

טוב טעיתי- לא הערכתי מספיק את הכוחות הלא-ליבראלים בארה"ב. אבל בכל זאת כמובן אשאיר כאן כמובן את הפוסט (אודי 10.11.16)

דולנד טראמפ הולך להפסיד בבחירות הכלליות בארה"ב – Big Time !

למרות שיש רבים בארה"ב המחזיקים בדעותיו, הוולגריות שלו, השוביניזם, הגסות היהירה של "הליצן השוטה" מבטיחים שהציבור בארה"ב -שרובו עדיין שפוי – לא ייתן לו להיות הנשיא הבא של ארה"ב.

במצב הזה, כל זהות פסיכולוגית הנוצרת במחשבתו של הציבור האמריקאי בין ישראל ובין טראמפ תזיק לנו. אנו נאבקים בדעת הקהל העולמית הרואה בקונפליקט הישראלי – פלשתינאי שלוחה של קולוניאליזם ופשיזם מערבי, וזהות בין ישראל וטראמפ (שהולך להפסיד בגדול) ממש לא טובה לנו.

כמי שחיים בסביבה המורכבת של המזרח התיכון אנו יודעים שאין פתרונות קסם. שום חומה בין ארה"ב ומקסיקו לא תפתור את בעיית המהגרים כמו שאיסור כניסת מוסלמים לארה"ב (אמירה הזויה ומסוכנת) לא יפתור את בעיית הטרור.

אי אפשר להאשים את הבלוג הזה בשמאלנות יתר, אני פשוט פרגמטי. טראמפ יפסיד ואנו צריכים לקשור עצמנו מראש לצד שינצח.

 

 

 

4 תגובות

 1. עמידר הגב

  דולנד טראמפ זה קרוב משפחה של דולנד דאק?

 2. משה גולדבלט הגב

  הייתי ממש מייעץ לך לא להמר על תוצאות בחירות שהן בסופו של יום הכרעה בין שניים. אנחנו לא יודעים מה יתגלה על כל מועמד ,איזו נפילה תהיה או איזו שערורייה תפרוץ בתזמון המתאים ועוד אפשר לחכות קצת וגם אין סיבה פוליטית להמר

  • Udi Gonen הגב

   הי משה. קודם כל תודה רבה על ההערה שלך. אני פחות אוהב פוסטים ומאמרים שיושבים על הגדר וחלק מהיתרונות של בלוג אישי זה שאתה יכול להגיד מה דעתך עם כל האחריות הנובעת מזה.
   כרגע זה הניתוח של את הדברים, אם אני טועה כמובן שאודה בזה ואם אצדק אולי יהיו עוד כמה קוראים קבועים לבלוג הזה 🙂
   שוב תודה וביי

 3. אורי הגב

  משה, לא יתגלה שום דבר על קלינטון אם לא התגלה עד כה. אפילו אם יתפרסמו הנאומים שלה בקרב בנקאי וול סטריט, או יהיו עוד כמה רעשי רקע על השרת של המחשב שלה זה לא ישפיע. הקהל האמריקאי התפקח מהמחאה והוא אינו אחוז התלהבות. וגם אלו שהצביעו עבור טראמפ הם מיעוט. בשבועות האחרונים הפער בינו לבין קלינטון גדל בקצה מהיר וברגע שהדמוקרטים יתרכזו עליו הוא יהיה תופעה חולפת. גם הרפובליקנים מתנערים ממנו מאחר והוא חוזר ומעיר הערות קיצוניות. המועמד הליברטני גארי גונסון יגיע למספר קולות לא רחוק ממנו.

השארת תגובה