ראש הממשלה החדש באוסטרליה – אוהד ישראל ואת הקהילה היהודית בארצו

MalcolmTurnbullמלקולם טרנבול ראש הממשלה החדש של אוסטרליה שהושבע השבוע הינו ראש המשלה החמישי ביבשת בשמונה השנים האחרונות לאחר ששלושה מראשי הממשלה האחרונים הודחו על ידי חברי מפלגתם הם בהצבעות סודיות – ולנו עוד יש תלונות על הנורמות הפוליטיות והיציבות השלטונית בישראל….

פגשתי את מלקולם טרנבול לפני כמה שנים בארוחת בוקר שארגנה לשכת המסחר ישראל – אוסטרליה, הארוחה התקיימה במועדון יכטות על שפתו המזרחית של מפרץ סדני הציורי (את הנוף ניתן לראות בעמוד הטוויטר שלו), מר טרנבול היה בתפקיד שר התקשורת בממשלת הצללים של האופוזיציה (ממשלת צללים היא רעיון מבריק אך חסר כל סיכוי בפוליטיקה הישראלית ועל כך שווה להרחיב בפוסט נפרד) ולמרות שהיה באופוזיציה נראה היה שהוא תומך במגה -פרויקט התקשורת האוסטרלי NBN  (רשת כלל אוסטרלית מהירה בפס רחב) שקידמה ממשלת גילארד. שאלתי את טרנבול על סיכויי שילובן של חברות תקשורת ישראליות בפרויקט והוא הפתיע בהכרות עם סקטור התקשרות הישראלי, ענה תשובה רשמית ודיפלומטית על חשיבות התמיכה בתעשייה המקומית לצד פתיחות לחידושים מהעולם והמשיך עם מספר הערות מאד פרו-ישראליות.

זה לא מפליא שמר טרנבול השתתף בארוחה שארגנה לשכת המסחר הישראלית, מחוז הבחירה שלו הוא אזור הפרברים המזרחיים של סדני (אזור Wentworth), אזור יהודי מובהק עם נוכחות גדולה גם של קהילה ישראלית, גם מפלגתו (המפלגה השמרנית) ידוע בקו הפרו ישראלי שלה. בחירתו מסמנת את המשך הקו הנוח מבחינתנו של ממשלת אוסטרליה בסוגיות הבין לאומיות הנוגעות לנו שהתווה קודמו טוני אבוט.

בוידאו, טרנבול נשבע אמונים כראש ממשלת אוסטרליה למלכת אנגליה באמצעות נציג הכתר הבריטי ביבשת פיטר קוסגרוב. רשמית לפחות אוסטרליה היא עדין חלק מהכתר הבריטי וראש המדינה היא המלכה.
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=e_r2_u4UReQ]

3 תגובות

 1. Oz הגב

  היי אודי,
  תודה על הסקירה. הייתי שמח אם היית מרחיב יותר על התהליך בו הודחו כמה מרה"מ המכהנים הקודמים (ראד, גילארד, ואבוט כעת) ה-Leadership spill.
  אולי באמת קצרה היריעה וטוב להרחיב על-כך בפוסט נ פרד לעניין שיטת הממשל, ממשלת צללים, בחירות איזוריות, ושאר ירקות.
  עד אז, שנה טובה לכולם בארץ ובתפוצות

 2. הלה, סידני, אוסטרליה הגב

  בעיתון
  The Australian Jewish News
  הראו תמונה שלו עם כיפה בכותרת הראשית וכתבו "מזל טוב מלקולם! "

השארת תגובה