מהחמור של חדרה ועד מרטין לותר

Peter_Hederaבואו פשוט נניח את הידיעה הזו כאן כדי שגם מי שאינו קורא את המקומון של חדרה יוכל לשאול עצמו מספר שאלות, החל מהמשמעות של התואר הארוך עד כדי חיוך של הרב של צפון חדרה (מילון ראשי תיבות נמצא בלינק כאן) דרך השאלה האם כל רבני השכונות של חדרה מקבלים שכר ציבורי (התקשרתי לרבנות חדרה אבל לא ידעו או לא רצו להגיד לי) ועד לשאלה המטרידה ביותר והיא האם כל זה אמיתי?

התשובה אגב שהכול כמובן אמיתי והכל מסתכם – איך לא –  בכסף! מי שחרד לבבו לקראת המפגש עם הקדוש ברוך הוא לכשיגיע יומו, יכול תמורת 101 ש"ח לקנות חלק בחמור ובכך לחסוך מעצמו חלק מלימוד המצוות בעולם הבא. זהו מצב win win קלאסי שבו מגדל החמור והרבי מתחלקים בהכנסות והקהל קונה את מצפונו. כמובן שזה טריק ישן מימים ימימה, הכנסייה הקתולית מכרה כבר במאה ה 14  'שטרות מחילה' לפושעים ולחוטאים. כל מי שחטא יכל לקנות את מצפונו ואת מחילת היושב במרומים תמורת כסף. שם זה נגמר במרטין לותר ובתנועת הפרוטסטנטיות, בחדרה זה כנראה יגמר אחרת. (לחיצה על התמונה תגדיל אותה).

 

2 תגובות

  1. אלעד הגב

    לא משוכנע שבחדרה זה יגמר אחרת לטווח הארוך (הכנסייה התפצלה והעולם הפך למעשה חילוני)… השאלה לאן חדרה תתפצל? 🙂

  2. Udi Gonen הגב

    תודה אלעד, ספציפית לגבי העיר חדרה, היא עוברת דווקא תהליך של התחרדות ולא חילון כמו כמה בינוניות אחרות. מענין כמה אנשים יגיעו לראות את החמור…

השארת תגובה