זה לא תחילת הסוף של יהדות אירופה זה תחילת הסוף של הנצרות באירופה

ההפגנות ברחבי אירופה עקב מלחמת עזה היו 'כאילו' תחת מעטה של ביקורת פוליטית לגיטימית במשטרים דמוקרטיים נגד מדיניות ישראל, בפועל כולנו מבינים שהן היו הפגנות אנטישמיות. כפי שכתבתי בבלוג זה כבר לפני שנים, האנטי-ישראליות ואנטי-ציונות הם האנטישמיות החדשה. כדי לפקוח את עינם של אחרוני המאמינים ברב-תרבותיות קראו המפגינים בפריז בשבוע האחרון סיסמאות כגון "חמאס חמאס היהודים לגז".

נתן שרנסקי יו"ר הסוכנות היהודית אמר כי הפגנות אלו הינן תחילת הסוף של יהדות אירופה, שרנסקי אדם יקר ולוחם אמיץ אבל אני מוכרח לתקן אותו, תחילת הסוף של יהדות אירופה  החלה לפני 70 שנה עם עליית הנאצים שהשמידו שליש מעמנו וגדעו מאות שנים של שגשוג תרבותי כלכלי ופוליטי של יהדות אירופה שלא התאוששה מאז, ההפגנות של השבועות האחרונים הן תחילת הסוף של הנצרות באירופה! לא של היהדות.

המלחמה בעזה היא רק תירוץ עבור הקיצוניים לצאת ולהפגין ולשבור ולנתץ ולפנות נגד המימסד האירופאי הלבן והנוצרי. במהומות המיעוטים בפאריז בשנים 2005, 2007 ובלונדון 2011 הואשמו הפורעים על ידי התקשורת בוונדליזם, היום כאשר הפרעות הן תחת מעטה כה 'אציל' כגון מחאה פוליטית נגד הציונים – הממסד האירופאי עומד קופא אובד עצות.

המפגינים נגד היהודים או בתקינות פוליטית פרו-פלשתינאים הם קבוצות קיצון על הציר ה 'ירוק רעל' שבין השמאל הקיצוני האנרכיסטי, האנטי ממסדי שרק מחפש תירוצים לנגח את הממסד וקבוצות מהגרים מוסלמיים צעירים שלא נטמעו ולא ייטמעו לעולם במרחב האירופאי והם מלאי תיסכול ואלימות. אין שום ערך משותף בין שתי קבוצות אלו מלבד רצון להפיל את הסדר הקיים באירופה והמלחמה בעזה היא רק סיבה למסיבה.

הכוח הפוליטי של האסלאם באירופה עולה, ופוליטיקאים כגון פרנסואה הולנד או דיוויד קמרון צריכים להחליט מה לעשות? הם בוחרים כמובן להקריב את היהודים על המזבח הפוליטי ומקווים שבכך יקבלו נקודות חיוביות אצל בוחריהם ממוצא מוסלמי, מעין תעודת ביטוח מול קולות המהגרים וארגוני השמאל הקיצוני. למה להם לעמוד מול אלפי מפגינים אלימים וזועמים? עבור מי עבור היהודים? עבור הישראלים? הם יודעים שמהצד שלנו אין לנו שום מנוף עלהם. בפועל זה כמובן נתפס כחולשה על ידי שתי קהילות אלו ולא ייתן להם שום 'ביטוח'. ישראל העומדת ראשונה בחזית מול התפשטות האסלאם הקיצוני היא חלק מהפתרון של הבעיות באירופה ולא חלק מהבעיה – אבל אני בספק אם מנהיגי אירופה מוכנים להודות בכך.

הברירה העומדת בפני הקברניטים האירופאים די קשה. אירופה צריכה מהגרים שכן אוכלוסייתה מתדלדלת ומזדקנות וכדי לשמור על השגשוג הכלכלי יש צורך בהגירה. הגידול הטבעי של אירופה הנוצרית הוא שלילי והגידול הדמוגרפי ביבשת הוא כולו ממהגרים. אז אולי זו דרכה של האנושות, התחדשות מתמדת ובכל תהליך יש מפסידים ומנצחים אבל אני עדיין אופטימי ובטוח שקול ההיגיון יגבר על קול הקיצוניות – אבל בינתיים התהליך הזה הולך להיות כואב עברנו.

סקר שנערך בבריטניה  מראה כי יותר בריטים מעוניינים להתנדב (תחזיקו חזק) לשורות דאע"ש  (isis) מאשר לשורות הצבא הבריטי, בתוך עשרות בודדות של שנים אירופה תחדל להיות יבשת בעלת צביון נוצרי.

4 תגובות

 1. nachum הגב

  תחיל הסוף של יהדות/ ההפגנות של בשבועות האחרונים –typos.

 2. טל הגב

  "כולנו מבינים שהן היו הפגנות אנטישמיות"?
  הדעות בנוגע לאנטישמיות של האנטי ישראליות חלוקות ולהציג את הדיעה הזאת כ"כולנו מבינים" זה לא מדוייק בלשון המעטה. זאת לשון שכתב מקצועי לא משתמש בה

  • Udi Gonen הגב

   ובכן טל, לא יודע מה איתך אבל "יהודים לגז" נשמע לי מאד אנטישמי ולא בדיוק ביקורת פוליטית על מדיניות ממשלת ישראל, אתה מוזמן להשאר בהדחקה הקולקטיבית של קבוצות גדולות בעולם המערבי

השארת תגובה