מה אנו אוהבים ושונאים לעשות במטוס

חברת התעופה בריטיש איירווייס ערכה סקר מקיף בקרב נוסעיה, שכלל שאלות בנוגע להעדפותיהם וחוויות הטיסה שלהם. הסקר מובא כאן בתרגם של אתר port2port

הסקר הקיף 848 גברים ו-1,127 נשים מצרפת, פולין, הולנד, גרמניה, איטליה ועוד.

על פי הסקר, גברים צורכים פי 2 יותר אלכוהול מנשים. 26% מהגברים השיבו שהם אוהבים לשתות אלכוהול במהלך טיסות, לעומת 13% הנשים. לעומת זאת, 32% מהנשים מביאות אוכל ושתייה איתן למטוס, לעומת 22% מהגברים.

הסקר מצא כי ל-35% מהנשים לוקח מעל שעה לארוז תיק לטיסה, לעומת 19% מהגברים. לעומתם, 37% מהגברים אורזים תיק טיסה בפחות מחצי שעה, ורק 24% מהנשים עושות כן.

התפלגות זהה בקרב נשים וגברים נמצאה באשר להעלאת תיקים נוספים למטוס: 3% לא מביאים עימם תיק בכלל, 83% מביאים עימם תיק אחד ו-13% הנותרים מתפנקים עם תיק נוסף.

61% מהנשאלים אמרו שהם מוציאים כסף בחנויות הדיוטי. אולם הקלישאה לפיה נשים מבזבזות יותר כסף התבררה כלא נכונה. הסקר מצא כי ההתפלגות בין גברים ונשים היתה זהה.

כשנשאלו מה מעצבן אותם בטיסות, נמצאה התפלגות זהה של 46% מהגברים והנשים, שהשיבו כי הם שונאים להוציא כסף על אוכל ושתייה בטיסות.

התברר גם שגברים ונשים חולקים בילויים דומים במהלך הטיסה, הרוב המוחץ של הנשאלים מעדיפים לקרוא (76% מהגברים ו- 81% מהנשים). את יתרת הזמן רובם מקדישים לשינה (41% מהנשים ו- 38% מהגברים). גם נשים וגם גברים נהנים משיחה עם נוסעים אחרים (29% מהנשים ו-27% מהגברים) וממשחק באייפד (24% מהנשים ו- 26% מהגברים). גברים (68%) ונשים (70%) מגדירים נוסעים מרעישים כתופעה המעצבנת ביותר שיכולה לקרות במהלך טיסה.

עוד נמצא, כי 30% מהגברים נוסעים למטרות עסקים לעומת 15% מהנשים.

השארת תגובה