חברת התעופה האוסטרלית קוואנטס

מנכ"ל חברת התעופה האוסטרלית קואנטס (Qantas)  אלן ג'ויס היה אורח הכבוד בארוחת הצהריים של לשכת המסחר אוסטרליה – ישראל שנערכה בסדני בהשתתפות מעל 600 אורחים. ג'ויס סקר את האתגרים העומדים כיום בפני חברות התעופה והתייחס רבות לעיצומים שנקטו ועדי העובדים בחברה בשנה שעברה, עיצומים שהביאו אותו להחלטה לעצור את הפעילות החברה ולמעשה כמעט ולשתק את המדינה.

מטוס של קוואנטס ממריא מעל גשר סדני

כמדינת ענק מבודדת גיאוגרפית שוק התעופה האזרחית באוסטרליה נחשב לפעיל ואטרקטיבי. המסדרון האווירי בין הערים סדני ומלבורן לדוגמא הוא הרביעי בעולם מבחינת נפח הנוסעים (מעל 4 מליון נוסעים בשנה, קרוב למליון מושבים בהיצע צי המטוסים). חברת התעופה האוסטרלית "קוואנטס" מובילה בשוק עם צי של 143  מטוסים ובבעלותה גם חברת הטיסות הזולות ג'ט סטאר. בשוק גם פעילים שחקנים נוספים כגון ורג'ין אוסטרליה (בבעלות המיליארדר – המקפיד להיקרא סר- ריצרד ברנסון), טיגר בבעלות סינגפור איר לינס וחברות נוספות קטנות יותר.

שדה התעופה הבין לאומי בסדני נמצא בבעלות פרטית (בנק ההשקעות מאקווארי) אולם הממשלה דנה מזה תקופה ארוכה בבניית שדה תעופה בין לאומי שני, המטה העסקי של קוואנטס נמצא בסדני אולם המרכז הלוגיסטי והטכני של חברת קוואנטס נמצא בעיר בריזביין במדינת קוינסלנד ממנה החלה לצמוח החברה לפני כמאה שנה.

בחודש מאי תתקיים בישראל תערוכת איאו-סופליי  בתחום התעופה האזרחית,הנספחות המסחרית בסדני מקדמת את האירוע באוסטרליה ואנו צופים השתתפות של שחקנים אוסטרלים בתערוכה בישראל.

בתמונה מנכל קואנטס אלן גויס, יור לשכת המסחר אוסטרליה ישראל קים ג'יקובס והנספח המסחרי בסדני אהוד גונןמטוס של קואנטס
 

 

השארת תגובה