"המרוץ למיליון" האוסטרלי ביקר בישראל

השבוע שודר בטלוויזיה הפרק השני של "המרוץ למיליון" האוסטרלי, שבו ביקרו המתמודדים האוסטרלים בישראל, לינק לתוכנית

חמשת זוגות המתמודדים הגיעו לישראל למספר ימים של משימות בהן סיירו ברחבי הארץ, מרענן מאד היה לראות את ישראל בערוץ 7 האוסטרלי, ערוץ בידור קל-פופולרי בפריים טיים, לא כאזור של סכסוך אלה כאתר תיירות אקזוטי, מושך ומעניין אף ללא איזכור אחד של הנושאים הפוליטיים.

ישראל הצטיירה בשני הפרקים כמקום עם היסטוריה עשירה ומעניינת, נופים מרתקים, אוכלוסייה מסבירת פנים, יפה וצבעונית – ממש תענוג. וכמו בשיר של אריק איינשטיין "והוא בכלל לא ידע שהוא כזה…"

מותג המשקאות הקלים PUMP נתן חסות לתוכנית ואף ערך הגרלה בין רוכשי בקבוקי המשקה הקל כאשר הפרס הוא כרטיס טיסה לישראל – כהבעת תמיכה אני שותה השבוע רק PUMP וממליץ לקוראי הבלוג מאוסטרליה (ואני יודע שיש רבים כאלו) לעשות כך גם כן.

המסלול ופירוט המשימות שעמדו בפני המתמודדים האוסטרלים היו בעיני מרתקים והעידו הכנה מדוקדקת של ההפקה ואיזון יפה של היסטוריה מול אתגרי פיזיים

לאחר שהמתמודדים נחתו בנתב"ג לפנות בוקר הם היו צריכים להגיע למרומי מגדל עזריאלי ומשם ברכבת לנמל חיפה שם היו צריכים לנהוג בסמיטריילר עמוס בשתי מכולות (של צים) ולתמרן ברוורס לעמדת חניה. משם חזרו ליפו העתיקה ולחוף תל אביב למשחק מטקות על החול ("משחק ישראלי מסורתי הדומה לטניס חופים"- ציטוט) או לחפש מפתח בחולות באמצעות מגלה מתכות. מתל אביב נסעו המתמודדים למצדה (תוך טעויות ניווט רבות) לארמון החורף של הורדוס ומשם צפונה לאתר מערות קומראן בו היו צריכים לפצח קוד שהיה כתוב בעברית בעזרת טבלת המרת אותיות מאנגלית לעברית ("עברית כותבים מימין לשמאל"). התחנה הבאה הייתה סניף הדואר המרכזי של ירושלים (רח' יפו) בו שלחו מכתב לאוסטרליה ומשם לעיר העתיקה במשימה פיזית של סחיבת צלב עץ כבד לאורך תשע התחנות ב'נתיב הייסורים' בעקבותיו של ישו (וייה דלורוזה) או לחשוף כד חרס עתיק בחפירות עיר דויד ולעבור עימו את נקבת השילוח ("אקוודוקט עתיק תחת האדמה"). משם היה על המשתתפים להעפיל למסלול על חומות העיר העתיקה ולסיים על גג ישיבת 'אש התורה' שמול רחבת הכותל המערבי.

המשתתפים האוסטרליים ייצגו באופן סטראוטיפי קבוצות ברורות בחברה האוסטרלית. זוג חוואים חבושי מגבעת אוסטרלית רחבת שוליים ובעלי מבטא בלתי מובן בעליל, מחות בקר אי שם בערבה האוסטרלית. אב ובנו מאחת הערים הגדולות, זוג דוגמניות בלונדיות שמשום מה לא התקשו לקבל סיוע ניווט צמוד מגברברי העיר העתיקה, צמד גולשי גלים מחוף בונדי (חוף הגולשים האיקוני של סדני) וזוג נשוי מבוגר יותר של מתמודדים שהודח לאחר שלא הצליחו להגיע למצדה באור יום – וזאת מכיוון שבזבזו שעות ארוכות בניסיון לסיים 13 חבטות רצופות באותו משחק ישראלי מסורתי הדומה לטניס חופים או בקיצור מאטקוט' במבטא אוסטרלי כבד.

באותם קטעים, קצת טרחניים בעיני, של שיחות נפש בין המתמודדים בהם נפרשים הרהורי נפשם מול המצלמה לפי מיטב הזאנר של הראליטי, סיפר האב על התחושות הדתיות שעטפו אותו כאשר סחב את צלבו של ישו בעיר העתיקה, החוואים ערכו השוואות בין הנופים השוממים של הערבה האוסטרלית לבין אלו של בקעת ים המלח. הדוגמנית הבלונדינית הגבוהה שיתפה אותנו בחוויות כיצד הייתה צריכה להתכופף בנקבת השילוח הצרה וזוג הגולשים (בחולם) הראה למצלמה פתק עם מספר טלפון שקיבל מאיזו בחורה ישראלית – בקיצור כמעט מדינה נורמלית.

2 תגובות

  1. mr.globy הגב

    יפה מאד.
    לא צריך להתאמץ הרבה על מנת לראות שיש למדינה צדדים
    חיוביים רבים.

  2. ORI DANIELI הגב

    yes, i saw parts of it; who would have thought matkot could be a challenging sport…………

השארת תגובה